Archiwalny Fotoplastikon Online-Płock

Narodowe Archiwum Cyfrowe we współpracy z Archiwum Państwowym w Płocku zaprasza na Archiwalny Fotoplastikon Online poświęcony miastu Płock i jego związkom z Wisłą w okresie międzywojennym.

Symbiozę Płocka i Wisły w okresie międzywojennym zilustrowano przy pomocy animowanych archiwalnych kadrów ze zbiorów NAC i AP Płock. Całość okraszona jest odrobiną koloru i muzyką z epoki.

„Archiwalny Fotoplastikon Online” to nowa, wirtualna odsłona cyklu wystaw „Archiwalny Fotoplastikon”, który w latach 2018-2019 cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podczas jego dwóch edycji w dziewięciu miastach – Warszawie, Zamościu, Krakowie, Koszalinie, Poznaniu, Opolu, Wrocławiu, Lublinie i Gdańsku – zagościł stylowy mobilny fotoplastikon, w którym w technice stereoskopowej prezentowane były archiwalne fotografie miast i ich mieszkańców, pochodzące ze zbiorów NAC i innych Archiwów Państwowych.

W „Archiwalnym Fotoplastikonie Online – Płock” wykorzystano materiały archiwalne ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Archiwum Państwowego w Płocku

Projekt „Archiwalny Fotoplastikon Online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Realizacja: Fundacja Koncept Kultura