Archiwa Rodzinne Niepodległej

Archiwum Państwowe w Płocku informuje, że od dnia 8 czerwca 2019 roku uruchomiło, w swojej siedzibie przy ulicy Kazimierza Wielkiego 9B (Budynek Spichlerza Wschodniego) punkt konsultacyjny w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej, w którym nasi archiwiści udzielą informacji na temat sposobów zabezpieczania starych dokumentów z zasobów archiwów rodzinnych. Dowiecie się tam, w jaki sposób porządkować domowe archiwum, jak je najlepiej opisać i zabezpieczyć przed uszkodzeniami.

Jednocześnie zapraszamy do przekazywania do Archiwum Państwowego w Płocku cennych dokumentów ze zbiorów rodzinnych dokumentujących okres odzyskania przez Polskę niepodległości do roku 1939. W ramach projektu gwarantujemy wszystkim darczyńcom profesjonalne zabezpieczenie przekazanych do zasobu Archiwum Państwowego w Płocku materiałów takich jak: pamiętniki, listy, rysunki, fotografie. Kopie przekazywanych archiwaliów otrzymacie na nośnikach cyfrowych lub w postaci kolorowych kserokopii.

Poprzez realizację powyższego projektu pragniemy aktywnie zaangażować Was w świętowanie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez pozyskanie do naszego zasobu unikalnych i bezcennych archiwaliów z Waszych rodzinnych kolekcji, w celu ich zabezpieczenia i udostępnienia szerokiemu gronu odbiorców.

Zapraszamy do kontaktu:

Magdalena Młodziejewska

sekretariat@plock.ap.gov.pl

tel. 24 266 29 10