Komunikat dotyczący pracy czytelni

Archiwum Państwowe w Płocku informuje, że zniesione zostają obostrzenia epidemiczne związane z udostępnianiem materiałów archiwalnych w czytelniach. W przypadku skorzystania z popołudniowej wizyty w środę prosimy o umawianie jej drogą mailową. Z przyczyn organizacyjnych zachęcamy do umawiania wizyt w czytelniach drogą mailową i do wcześniejszego przygotowania się do wizyty w Archiwum przy pomocy ewidencji znajdującej się w serwisie internetowym szukajwarchiwach.gov.pl. (https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/web/archiwum-panstwowe-w-plocku/zespoly) .

  1. Czytelnie w Płocku, Kutnie i Łęczycy otwarte są dla użytkowników od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00, w środę po umówieniu wizyty do godziny 17.30.
  2. Na wizytę w Czytelni można umówić się za pośrednictwem poczty mailowej: w Centrali Płocku – sekretariat@plock.ap.gov.pl, Oddziału w Kutnie – kutno@plock.ap.gov.pl, lub Oddziału w Łęczycy – leczyca@plock.ap.gov.pl przesyłając zamówienie (rewers) na materiały archiwalne, a w przypadku pierwszej wizyty w naszej czytelni również wypełnione Zgłoszenie użytkownika. Niniejsze formularze dostępne są do pobrania na stronie internetowej Archiwum w zakładce Udostępnianie – Zasady udostępniania. Można to zrobić także poprzez zakładkę e-rewers.
  3. Materiały archiwalne przechowywane w magazynach zewnętrznych w Płocku udostępniane są najwcześniej po tygodniu od złożenia zamówienia.