Międzynarodowy Dzień Archiwów

9 czerwca 2022 roku zapraszamy serdecznie w godz. 9.00-18.00 do Archiwum Państwowego w Płocku na Dzień Otwarty. Pracownicy zaprezentują archiwalia dotyczący znanych płocczan w tym szczególnie Władysława Broniewskiego w związku z jego rokiem obchodzonym w Płocku. Podpowiemy jak poszukiwać informacji w materiałach archiwalnych i jak zabezpieczać dokumenty w archiwum rodzinnym. Oprowadzimy po magazynach archiwalnych i wystawach. Odpowiemy na frapujące pytania związane z archiwaliami.

Ponadto tego dnia na stronie internetowej Archiwum Państwowego w Płocku zaprezentujemy interesujące wystawy:

Pierwsza nt. “…wykonywa szybko i akuratnie…” Strategie reklamowe przedsiębiorców na przykładzie druków firmowych płockich zakładów z przełomu XIX i XX wieku przybliży barwny już wtedy świat reklamy oraz sposoby i pomysły płockich przedsiębiorców na sprzedaż usług i towarów przed stu laty. Okazuje się, że nie tak bardzo różniły się od dzisiejszych.

Druga wystawa pt.: Łęczyca dawna i zapomniana. Wirtualna galeria ze zbioru bibliotecznego Archiwum Państwowego w Płocku Oddział w Łęczycy pokazuje na podstawie materiałów ilustracyjnych z zasobu bibliotecznego łęczyckiego archiwum historię zabytkowych i ważnych dla tożsamości historycznej mieszkańców Łęczycy obiektów – tych starszych nieistniejących i tych współczesnych. Jest sentymentalnym spacerem po mieście o ciekawej historii.