Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do - zdjęcie

Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA

19 czerwca 2017

Dnia 9 czerwca w Międzynarodowy Dzień Archiwów odbyło sie rozstrzygnięcie V Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu", który w tym roku odbywał sie pod hasłem Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA. Współorganizatorem konkursu wspólnie z Archiwum Państwowym w Płocku było Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka

Czytaj więcej o: Z PAMIĘTNIKA PRABABCI PRADZIADKA

INFORMACJA

7 czerwca 2017

Archiwum Państwowe w Płocku uprzejmie informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2017 r. w sprawie ustalenia dni wolnych od pracy w 2017 r. dla pracowników urzędów administracji rządowej, dzień 16 czerwca (piątek) ustala się dniem wolnym  od pracy. W związku z tym tego dnia Archiwum będzie nieczynne. Natomiast 24 czerwca (sobota) pracownie naukowe (czytelnie)  Archiwum  Państwowego  w Płocku  czynne będą dla  użytkowników  w godzinach 9.00 - 15.00.

Czytaj więcej o: INFORMACJA
Przejdź do - logo

V Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"

24 kwietnia 2017

Archiwum Państwowe w Płocku, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zaprasza do udziału w V Rejonowym Konkursie Historycznym "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu". W tym roku będzie przebiegał pod hasłem "Z pamiętnika prababci, pradziadka". Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny i kraju. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów gimnazjów z terenu Płocka i powiatu płockiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka.

 

Czytaj więcej o: V Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"
Przejdź do - detektyw%20archiwista

Detektywi Archiwiści z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum

12 kwietnia 2017

W ostatnich dniach Archiwum Państwowe w Płocku odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Płocku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku oraz z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gozdowie.  

Czytaj więcej o: Detektywi Archiwiści z przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum
Przejdź do - warsztaty

Uczniowie szkół podstawowych na zajęciach Detektyw Archiwista

28 marca 2017

W dniu 22 marca 2017 roku w siedzibie Archiwum Państwowego w Płocku odbyły się zajęcia edukacyjne pt. Detektyw-Archiwista, w których udział wzięły dzieci z Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Cieślach.

 

Czytaj więcej o: Uczniowie szkół podstawowych na zajęciach Detektyw Archiwista