Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Przejdź do - konkurs%20historyczny

Finał IV Rejonowego Konkursu Historycznego

25 maja 2016

W dniu 24 maja 2016 roku odbył sie finał IV Rejonowego Konkursu Historycznego "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu". Wzięło w nim udział 16 dwuosobowych drużyn z 13 gimnazjów z Płocka i powiatu płockiego. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Płocka i Starosty Płockiego oraz patronatem medialnym Radia Płock. współorganizatorami konkursu byli: Archiwum Państwowe w Płocku, Oddział SAP w Płocku, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku oraz MSCDN Wydział w Płocku.

Czytaj więcej o: Finał IV Rejonowego Konkursu Historycznego
Przejdź do - studenci%20w%20archiwum

Wizyta studentów w Archiwum Państwowym w Płocku

23 maja 2016

Archiwum Państwowe w Płocku dnia 20 maja 2016 r. gościło studentów II roku archiwistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz historii i archiwistyki Uniwersytetów we Lwowie i w Charkowie. Mieli oni okazję zapoznać się z historią Archiwum i jego zasobem, a także obejrzeli ostatnią z naszych wystaw - „Prezydenci Płocka (do 1939 r.)”. Opiekunami grupy byli prof. Dariusz Kupisz, dr Jerzy Terens oraz dr Artur Górak.

Czytaj więcej o: Wizyta studentów w Archiwum Państwowym w Płocku
Przejdź do - warsztaty

Warsztaty genealogiczne - spotkanie 1 grupy

16 maja 2016

W dniach 13 i 14 maja 2016 roku odbyło się spotkanie 1 grupy uczestników Warsztatów genealogicznych pt.: „Od juniora do seniora – podróż w krainę przodków” zorganizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Archiwum Państwowego w Płocku dzięki dofinasowaniu z Urzędu Miasta Płocka.

Czytaj więcej o: Warsztaty genealogiczne - spotkanie 1 grupy
Przejdź do - Noc%20Muzeów

Archiwum na Płockiej Nocy Muzeów

12 maja 2016

W Płocką Noc Muzeów zapraszamy do Archiwum Państwowego w Płocku na wystawę o płockim Cichociemnym Tadeuszu Tomaszewskim ps. Wąwóz. Mozna na niej zobaczyć kopie dokumentów rodzinnych Tomaszewskiego oraz zdjęcia znanego fotoreportera wojennego Piotra Andrewsa dokumentujące działalność Jednostki Wojskowej GROM a dziedziczącej tradycje Cichociemnych. Wystawę można zwiedzać od godziny 18.00 do 22.00. Dziesięć pierwszych osób otrzyma gratis publikacje płockiego Archiwum. Zapraszamy!

Czytaj więcej o: Archiwum na Płockiej Nocy Muzeów
Przejdź do - rocznica%20chrztu%20Polski

1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI - program obchodów

11 maja 2016

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski w Płocku. Archiwum Państwowe zaprasza na zajęcia edukacyjne dotyczące początków Polski i Płocka.

Czytaj więcej o: 1050. ROCZNICA CHRZTU POLSKI - program obchodów
Przejdź do - konkurs

IV Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"

4 maja 2016

Zapraszamy młodzież gimnazjalną do udziału w IV Rejonowym Konkursie Historycznym "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu". Organizatorem konkursu są: Archiwum Państwowe w Płocku, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku oraz Oddział Stowarzyszenia Archiwstów Polskich w Płocku. Patronat Honorowy sprawują Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka oraz Pan Mariusz Bieniek Starosta Płocki. Patronat medialny sprawuje Radio Płock. 

Czytaj więcej o: IV Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"