Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Informacja

23 kwietnia 2018

Szanowni Państwo!

Zgodnie z Zarządzeniem nr 9 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 kwietnia 2018 r. uprzejmie informujemy, że w dniu 04.05.2018 r. (piątek) Archiwum Państwowe
w Płocku będzie nieczynne.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z w/w Zarządzeniem dnia 19.05.2018 r. (sobota) Archiwum Państwowe w Płocku będzie czynne.
Za powstałe utrudnienia bardzo przepraszamy.

Czytaj więcej o: Informacja
Przejdź do - Konkurs

VI Rejonowy Konkurs Historyczny ŹRÓDŁA HISTORYCZNE BOGACTWEM KULTUROWYM NARODU

18 kwietnia 2018

Serdecznie zaproszamy do udziału  w VI Rejonowym Konkursie Historycznym „Źródła Historyczne bogactwem kulturowym narodu”. Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka Organizatorami konkursu są: Archiwum Państwowe w Płocku oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.

Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny i kraju. Jest adresowany do uczniów klas VII i oddziałów gimnazjalnych szkół podstawowych. W bieżącym roku w sposób szczególny chcieliśmy uczcić przypadającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego tematyka konkursu skupia się na haśle „Drogi do niepodległości”. 

Czytaj więcej o: VI Rejonowy Konkurs Historyczny ŹRÓDŁA HISTORYCZNE BOGACTWEM KULTUROWYM NARODU
Przejdź do - zaproszenie

Zaproszenie na odczyt do Oddziału w Łęczycy

19 marca 2018

Archiwum Państwowe w Płocku Oddział w Łęczycy wspólnie z łęczyckim Oddziałem Towarzystwa Naukowego Płockiego zaprasza w dniu 20 marca 2018 r. na odczyt dra Tomasza Stolarczyka nt. "Prasa łęczycka w XX-leciu międzywojennym". Zapraszamy do siedziby Archiwum przy ul. Belwederskiej 38 na godz. 11.00. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na odczyt do Oddziału w Łęczycy
Przejdź do - okładka

Płocki Rocznik Historyczno-Archiwalny Tom IX

10 listopada 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza serdecznie na promocję Tomu IX Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego, która odbędzie sie dnia 22 listopada b.r. o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b. Wstęp wolny.

Czytaj więcej o: Płocki Rocznik Historyczno-Archiwalny Tom IX
Przejdź do - plakat

Materiały do dziejów sądownictwa płockiego XIX w.-I poł. XX w. - wystawa

9 października 2017

Archiwum Państwowe w Płocku zaprasza serdecznie na wystawę pt. "Materiały do dziejów sądownictwa płockiego XIX w.-I poł. XX w." Wystawa będzie czynna do 19 października 2017 roku w sali konferencyjno - wystawowej Archiwum Państwowego w Płocku przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b  codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 15.30. Zapraszamy

Czytaj więcej o: Materiały do dziejów sądownictwa płockiego XIX w.-I poł. XX w. - wystawa