Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

Pracownie Naukowe nieczynne

20 lutego 2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 23 lutego b.r. (czwartek) Pracownie Naukowe Archiwum Państwowego w Płocku będą nieczynne. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Czytaj więcej o: Pracownie Naukowe nieczynne

Zmarł Profesor Andrzej Tomczak

9 lutego 2017

 

Profesor Andrzej Tomczak (1922-2017)

 Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 8 lutego 2017 r. w wieku 94 lat w Toruniu zmarł prof. dr hab. Andrzej Tomczak, wielki archiwsta polski i historyk, wieloletni wykładowca w Instytucie Historii i Archiwistyki UMK oraz przyjaciel Archiwum Państwowego w Płocku. Niestrudzony wielokrotny uczestnik sesji naukowych i odczytów w łęczyckim Oddziale Archiwum. Profesor był Mistrzem, Nauczycielem i Wzorem dla wielu z nas.

Czytaj więcej o: Zmarł Profesor Andrzej Tomczak

Aktualizacja na szukajwarchiwach.pl

13 stycznia 2017

szukaj     

Uprzejmie informujemy, że dokonana została aktualizacja dokumentów z zasobu Archiwum Państwowego w Płocku dostępnych na portalu www.szukajwarchiwach.pl

Czytaj więcej o: Aktualizacja na szukajwarchiwach.pl

Edukacja historyczna w szkole, muzeum, archiwum…-zaproszenie na konferencję

10 stycznia 2017

  Archiwum Państwowe w Płocku, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli  Wydział w Płocku , Muzeum Mazowieckie w Płocku  zapraszają nauczycieli historii, WOS-u oraz wszystkich nauczycieli zainteresowanych edukacją regionalną i historyczną na konferencję "Edukacja historyczna w szkole, muzeum, archiwum…".

Czytaj więcej o: Edukacja historyczna w szkole, muzeum, archiwum…-zaproszenie na konferencję
Przejdź do - wspomnienia%20strażaków

Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Straż Pożarna w powiecie łęczyckim - spotkanie wspomnieniowe i wystawa

28 listopada 2016

Dnia  29 listopada o godz. 11.00 w Archiwum Państwowym w Płocku Oddział w Łęczycy miało miejsce spotkanie wspomnieniowe strażaków "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek" połączone z otwarciem wystawy "Straż Pożarna w powiecie łęczyckim". 

Czytaj więcej o: Bogu na chwałę, ludziom na pożytek. Straż Pożarna w powiecie łęczyckim - spotkanie wspomnieniowe i wystawa