VII Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

26 lutego 2019

Zapraszamy serdecznie do udziału w  VII Rejonowym Konkursie Historycznym „Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu”.  Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka. Organizatorami konkursu jest Archiwum Państwowe w Płocku i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.  Konkurs wpisuje się w obchody stulecia powstania archiwów państwowych i Archiwum Państwowego w Płocku. Tegoroczne hasło przewodnie to: STO LAT Z DOKUMENTEM.     

 

 

 Cele konkursu: Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy dotyczącej dokumentów historycznych, źródeł drukowanych, wiedzy na temat archiwów a także rozbudzanie zainteresowania historią własnej rodziny, regionu i kraju.

 Uczestnicy: Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas IV i V szkół podstawowych z terenu Płocka i powiatu płockiego. 

 Tematyka, zakres i przebieg konkursu: Konkurs obejmuje zakresem znajomość źródeł historycznych dotyczących własnej rodziny i regionu. Tematem przewodnim VII edycji jest hasło „Sto lat z dokumentem”. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie prezentacji multimedialnej (od minimum 6 do maksymalnie10 slajdów w dowolnym programie) lub plakatu (tradycyjnego lub w wersji online) osnutych wokół dokumentu historycznego, historii rodzinnej lub lokalnej. Może to być akt metrykalny, księga pamiątkowa, list, dziennik, pamiętnik, zbiór fotografii, zdjęcie, mapa, legitymacja, kronika, inna pamiątka historyczna. Praca powinna odpowiadać jednocześnie na 3 pytania:

  1. Moje rodzinne dokumenty, fotografie, pamiątki – dlaczego są ważne i czego mogę się o nich dowiedzieć?
  2. Jak dbam o rodzinne dokumenty, fotografie, pamiątki?
  3. Jak i gdzie szukać informacji o przodkach i dziejach rodziny i mojej miejscowości?

 Termin nadsyłania prac: 26 kwietnia 2019 r. Prace zawierające nazwę, adres szkoły, imiona i nazwiska uczestników i ich opiekunów prosimy dostarczyć do Archiwum na płycie CD lub przesyłać na adres elektroniczny Archiwum Państwowego w Płocku sekretariat@plock.ap.gov.pl z dopiskiem: Konkurs Historyczny. Oceny prac dokona komisja powołana przez dyrektora Archiwum Państwowego w Płocku.

 Nagrody i ogłoszenie wyników: Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie dyplomówi rozdanie nagród rzeczowych odbędzie się dnia 10 maja 2019 roku o godz. 11.00 w siedzibie Archiwum państwowego w Płocku ul Kazimierza Wielkiego 9b.

 

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie plakat

    plakat

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-02-26
Data publikacji:2019-02-26
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:T.Piekarski
Liczba odwiedzin:518