Aktualności

Praca Czytelni Archiwum Państwowego w Płocku

Czytelnie Archiwum Państwowego w Płocku pracują w ograniczeniach sanitarnych. Prosimy o umawianie się na wizytę mailowo: Centrala w Płocku (sekretariat@plock.ap.gov.pl), Oddział w Kutnie (kutno@plock.ap.gov.pl), Oddział w Łęczycy (leczyca@plock.ap.gov.pl). Obowiązuje limit udostępnianych materiałów. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami:

Czytaj dalej

Promocja publikacji

 

W piątek 3 grudnia 2021 r. odbyła się promocja dwóch publikacji Archiwum Państwowego w Płocku. Zaprezentowano XIII Tom Płockiego Rocznika Historyczno-Archiwalnego oraz książkę „Kazimierz Jan Franciszek Staszewski” autorstwa dr. inż. Piotra Gryszpanowicza. 

Czytaj dalej

Dzień Darczyńcy

W 2020 roku Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk w uznaniu i dla uhonorowania wszystkich darczyńców Archiwów Państwowych ustanowił w dniu 6 grudnia ogólnopolski Dzień Darczyńcy. W tym dniu dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoje cenne zbiory wzbogacając narodowy zasób archiwalny. Zachęcamy także do kontaktu i do dzielenia się swoimi archiwami rodzinnymi. Przekazane do Archiwów Państwowych będą zachowane dla przyszłych pokoleń.

Więcej „Dzień Darczyńcy”

Międzynarodowa konferencja „Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń – zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemiczne i pożarowe. Dobre praktyki”

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2021 roku w Archiwum Narodowym w Krakowie przy ulicy Rakowickiej 22 E. Udział w konferencji osób niebędących prelegentami możliwy jest wyłącznie w trybie zdalnym. Wydarzenia będzie transmitowane na żywo na stronie konferencji, Facebooku i YouTube Archiwów Państwowych i Archiwum Narodowego w Krakowie.   

Zarejestruj swój udział na stronie konferencji poprzez zakładkę Rejestracja, jeśli chcesz otrzymywać informacje pokonferencyjne. http://www.odk.sapsp.pl/index.php

Więcej „Międzynarodowa konferencja „Ochrona dziedzictwa kultury na wypadek szczególnych zagrożeń – zagrożenia klimatyczne, środowiskowe, pandemiczne i pożarowe. Dobre praktyki””

Do góry